Wróć
6 serwisów z potężną dawką wiedzy o MAGENTO

20 grudnia 2020

6 serwisów z potężną dawką wiedzy o MAGENTO

Wiedzy nigdy zbyt wiele, szczególnie dotyczącej tak rozbudowanego systemu jak Magento. Gdzie szukać informacji, pomocy, odpowiedzi na pytania? Przygotowaliśmy subiektywny przegląd najbardziej rzetelnych i przydatnych międzynarodowych źródeł wiedzy na temat Magento i jego wdrożeń.

1. MAGENTO.COM

Zupełnie naturalnie na szczycie naszej listy plasuje się oficjalna strona Magento. Znajdziecie na niej szereg przydatnych informacji, począwszy od tych podstawowych i kluczowych po listę wartych przeczytania e-booków czy regularnie aktualizowanego bloga.

– Pomocnym linkiem może okazać się strona z dokumentacją Magento.

– Na Magento Connect możecie znaleźć dostępne rozszerzenia czy szablony.

2. INCHOO.NET

Miejscem, które stało się sporym kompendium wiedzy na temat Magento jest inchoo.net. Na portalu możecie znaleźć posty poświęcone różnym mającym znaczenie kwestiom. Niektóre z nich dotyczą ogólnej wiedzy na temat funkcjonalności, inne zaś stanowią porównania poszczególnych wersji. Nie zabraknie również artykułów typu „za i przeciw”- pomocnych przy kalkulowaniu zysków i strat związanych z podjęciem decyzji.

3. MAGENTO.STACKEXCHANGE.COM

Skarbnica pytań i odpowiedzi. Ze względu na prostszą i przyjemniejszą w obsłudze formę, po części zdeklasowało poniżej opisane forum Magento.

4. MAGENTOFORUM.COM

Forum poświęcone wszystkim zagadnieniom związanym zarówno z obsługą systemu jak i wątpliwościom osób nie zajmujących się bezpośrednio obsługą platformy. Skarbnica wiedzy programistów, wiarygodne źródło wiedzy dla potencjalnych klientów. Forum ma również polską wersję – http://magentoforum.pl .

5. MAGENTO na REDDIT.COM

Działający na zasadzie stackexchange serwis, zawierający odpowiedzi na nawet najbardziej skomplikowane kwestie dotyczące obsługi Magento.

6. FREEGENTO.COM

Strona niezwykle pomocna dla programistów. Zawiera niezbędną dokumentację oraz obszerną liczbę przydatnych kodów.

Społeczność Magento dzieli się swoją wiedzą nie tylko w internecie. Regularnie, w różnych miejscach na całym świecie, odbywają się konferencje Meet Magento, które poza dużą dawką wiedzy są również świetną okazją do bezpośredniego kontaktu osób związanych z Magento. Meet Magento jest organizowane również w Polsce – najbliższa konferencja już we wrześniu w Poznaniu. Polecamy!

Zostaw kontakt do siebie, oddzwonimy!