Wróć
Sposoby na polepszenie designu Twojej strony.

12 października 2021

Sposoby na polepszenie designu Twojej strony.

Chyba zgodzisz się, że 5 sekund to niezbyt wiele czasu, aby oczarować użytkownika, który zazwyczaj oczekuje szybkiego rozwiązania. Dlatego jeśli widzisz na stronie niepokojące działania szybkich odrzuceń w pierwszej kolejności sprawdź czas ładowania strony.

Zmieniająca się technologia i nowe trendy również nie ułatwiają Twojej pogoni za przystępnością i nowoczesnością strony. Jak więc nadążyć za zmieniającym się światem, zatrzymać, a także poszerzyć grupę kupujących i odwiedzających sklep oraz sprostać nowym wymaganiom.

Po pierwsze sprawdź czy Twoja strona jest responsywna.

Na przestrzeni kilku lat smartphone stał managerem prawie każdej osoby posiadającej tego typu urządzenie mobilne. A co za tym idzie? Cały czas jesteśmy online, przeglądamy strony, social media, wykonujemy transakcje w Internecie, a to wszystko na małym ekranie. W tym miejscu rolą Twojego sklepu jest zapewnienie użytkownikowi doświadczenia ułatwiającego poruszanie się w sklepie online. Responsywność witryny e-commercu czyli dopasowanie jej również do urządzeń mobilnych będzie również dobrym pretekstem dla Google do podwyższenia pozycji w wynikach wyszukiwania Twojego sklepu.

Upewnij się, że nawigacja strony jest prosta.

Im łatwiejszy dostęp do danego produktu zapewnisz tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik zostanie na stronie dłużej w celu poszukiwania produktu. Najlepiej jeśli w menu sklepu znajdzie się nie więcej niż 7 pozycji. Najlepiej jeśli skupisz się w tym punkcie na prostocie. Pamiętaj również o możliwości wyszukiwania produktów przez wyszukiwarkę w Twoim sklepie.

Przycisk CALL TO ACTION!

Czy zastanawiałeś się nad wpływem kolorów na konwersję na Twojej stronie? Ważne, aby kolorystyka strony wyróżniała kluczowe przyciski i informacje doprowadzające użytkownika do transakcji.Jedne z badań pokazują, że przyciski o kolorze pomarańczowym mogą zwiększyć konwersję do około 32%, gdy czerwone możliwe poprawiają je o około 21%. Należy zwrócić również uwagę na odpowiedni komunikat na przycisku taki jak sprawdź, odkryj, rozpocznij itd.

Wszechobecne dzielenie się - czyli social media.

Na przestrzeni dekady Social Media zwielokrotniły swoich użytkowników do tego stopnia, że platformy stały się ogromnym narzędziem do sprzedaży. Dlatego tak ważne jest umieszczanie social przycisków dla zwiększenia widoczności Twojej firmy.

Czarno na białym - hierarchiczność.

Aby zachować łatwość i zdolność do przyswajania tekstu oraz informacji na stronie trzeba wprowadzić przerwy w treści. Badania pokazują, że takie działania mogą zwiększyć zaangażowanie aż do około 20%. Dodanie białych marginesów z lewej i prawej storny oraz między paragrafami to również oznacza zwiększenie pola do popisu dla interakcji CALL TO ACTION.

Nie mniej ważna kolorystyka.

Kolory na stronie czy sklepie online wbrew pozorom grają dużą rolę. Mają one nie tylko na celu zbudowanie identyfikacji wizualnej marki, ale też ułatwienie wyeksponowania punktów kluczowych doprowadzających użytkownika do transakcji. Należy wybrać główny kolor - dominujący, a następnie uzupełnić go o komplementarne kolory jakie będą używane w identyfikacji.

Dalsza zmagania graficzne.

Animacje. Jest to jedna z trudniejszych kwestii przy budowaniu wizualnej części sklepu. Dobrze wiemy jak niechciane animacje potrafią zmienić szczęśliwego użytkownika w potencjalnego klienta, który jak najszybciej chce opuścić stronę. Przygotowanie odpowiednich animacji, które wzbogacą e-commerce może nie należy do najszybszych działań jednak z pewnością są one warte Twojej uwagi.

Wzrokowcy są wszędzie.

Nie oszukujmy się pierwsze co przyciąga naszą uwagę to grafika, a nie tekst. Potwierdzenie tej informacji można znaleźć w raporcie, który wskazał, że nawet na takiej stronie jak “o nas” użytkownicy spędzali o 10% więcej czasu na przeglądaniu grafik niż na czytaniu treści. Do działań można wykorzystać gotowe grafiki znalezione w stockach, a jeśli posiadasz budżet możesz zwiększyć zaangażowanie dodając oryginalne, dedykowane grafiki stworzone na potrzebę Twojego biznesu.

Zostaw kontakt do siebie, oddzwonimy!